O zdravom spánku

Současnost

Současný životní styl vytváří celou řadu nežádoucích faktorů, které mají nepříznivý vliv na naše zdraví. Sedavé zaměstnání, nedostatek přirozeného pohybu, jednostranné činnosti, stres, nesprávné sezení v autě a na pracovišti, to vše zatěžuje nervovou soustavu, pohybový aparát a hlavně páteř. Regenerace fyzických a duševních sil probíhá hlavně během spánku.Jeho kvalitativní stránce však bohužel nevěnujeme dostatečnou pozornost. Je to jak z důvodu nedostatku znalostí,ale hlavně podceňování jeho důležitosti.Přitom právě spánek a jeho kvalita vytváří základ pro zdraví,spokojenost a vysoké pracovní úspěchy. Nedostatečně odpočinutý člověk není schopen podávat plný pracovní výkon a při některých profesích může přímo ohrozit i vlastní život nebo životy druhých. Nesmíme zapomínat, že třetinu svého života strávíme na lůžku, a proto je podceňování této skutečnosti zdravotním rizikem. MATERASSO Slovakia, s. r. o. při výrobě zdravotních matrací a doplňků klade důraz hlavně na následující tři faktory, které významně ovlivňují život člověka, t. j. zdraví, příroda a pohodlí.

Pohodlí

Jen pokud se člověk cítí během spánku příjemně a pohodlně, může se pro něho stát spánek dokonalým a skutečným odpočinkem, během kterého se jeho tělo a mysl regenerují.

Zdraví

Člověk stráví na lůžku v průměru 1/3 svého života.Kvalitní spánek je pro nás stejně důležitý jako kvalitní potrava. Špatná kvalita spánku nebo jeho nedostatek může snížit imunitu našeho organizmu a tím ohrozit naše zdraví.

Příroda

Člověk je neodmyslitelnou součástí přírody, vzájemně spolu žijí ve vyrovnané symbióze. Bez přírody by člověk nebyl člověkem. I matrace, na které člověk spí, ho může vrátit zpět, blíže k přírodě.

Základní charakteristiky

Firma se zaměřuje na výrobu zdravotních matrací různých druhů a konstrukcí:

– pružinové – matrace s BONELL nebo taštičkovou pružinou
– pěnové – matrace z PUR, HR nebo LAZY-FOAM (líné) pěny
– latexové – zónované (PHYSIOSYSTEM) nebo nezónované matrace z přírodního, resp. částečně syntetického latexu (HYDROLATEX)

Používají se kvalitní, vybrané materiály od domácích dodavatelů, ale hlavně ze zahraničí, které byly předem testované v klinických laboratořích a ústavech. Zdravotní matrace společnosti MATERASSO musí splňovat celou řadu důležitých kritérií, ale zejména kritéria:

ORTOPEDICKÁ – matrace musí zabezpečovat dokonalou kopírovatelnost těla a optimální fyziologickou polohu během celého spánku, kdy páteř udržuje v dokonalé přímce.
ANTIALERGICKÁ – v maximální míře se používají přírodní materiály, resp. materiály, které byly předem testované a nejsou dráždivé pro alergiky.
ANTIROZTOČOVÁ – použité materiály nesmí být živnou půdou pro roztoče.
KLIMATIZAČNÍ – preferují se materiály s termoregulačními schopnostmi, které odvádějí vlhkost, mají výbornou prodyšnost, udržují suché klima v matraci a konstantní tělesnou teplotu.

Lamelové rošty

Základem kvalitního spánku je lůžko, jeho konstrukce, ale hlavně matrace.Neoddělitelnou součástí každé matrace by měl také kvalitní rošt, který slouží jako její podklad.Rošt spolu s matrací zabezpečují správnou fyziologickou oporu těla při spánku, uvolňují klouby a svaly. Výrazně přispívají k zlepšení prodyšnosti a udržení suchého klima matrace.

Výrobní sortiment firmy MATERASSO Slovakia, s. r. o. obsahuje několik druhů roštů:

– pevné – rošty z masivního dřeva
– nepolohovatelné lamelové rošty
– manuálně polohovatelné lamelové rošty
– elektricky polohovatelné lamelové rošty
– rošty s pružným talířkovým systémem

Rošty s pevnými lamelami slouží jako doporučený podklad pod pružinové matrace. Vyrábějí se z masivního dřeva.
Rošty s předpjatými lamelami slouží jako výhradní podklad pod pěnové a latexové matrace. Lamely se vyrábějí z vrstveného dřeva.
Účinnost pružnosti lamel je do velké míry ovlivněn způsobem jejich uchycení, možností jejich pohybu (pevné nebo výkyvné) a odpružení (s odpružením nebo bez odpružení), s čímž úzce souvisí i typ použitých pouzder (plastová nebo gumová).
Samostatnou kapitolu tvoří rošty s pružným talířkovým systémem, který umožňuje bodové kopírování tvaru lidského těla v pěti směrech.

Matrace a její potah

Zdravý člověk vypotí v průběhu noci během spánku cca 7dcl tekutiny, která přejde do prádla a do matrace. Proto musí být matrace dostatečně prodyšná a musí být schopná tuto vlhkost absorbovat a následně odpařit. Tím poskytuje spícímu dokonalý pocit suchého pohodlí během celé noci a spánku. Z tohoto důvodu je potřeba, aby potah matrace splňoval nejpřísnější hygienická kritéria, t. j. kvalitní, ale lehce udržovatelné materiály, které poskytují ochranu proti plísním a baktériím, nestávají se živnou půdou pro roztoče a zabraňují tvorbě nepříjemného zápachu. Protože lůžkovin se dotýkáme většinou holým tělem, potahové látky musí být také příjemné na dotyk. Úplným standardem se v poslední době staly snímatelné, rozepínatelné potahy na zip vyrobené z kvalitních materiálů, které je možné prát jednoduše v pračce a tak zajistit maximální a rychlou hygienu bez použití speciálních čistících postupů. Všechny tyto požadavky, které se na zdravotní matrace kladou, je firma MATERASSO Slovakia, s. r. o. v plné míře schopná zabezpečit. Na zvláštní přání zákazníka firma dodává také matrace ve speciální nepromokavé úpravě a v úpravě se sníženou hořlavostí.

Lůžkové doplňky

Sortiment výrobků MATERASSO Slovakia, s. r. o. obsahuje kompletní „PROGRAM PRO ZDRAVÝ SPÁNEK“.

Součástí tohoto programu je i výroba lůžkových doplňků:

– antialergických podhlavníků a polštářů
– anatomických polštářů
– dekoračních přikrývek a polštářů
– matracových chráničů
– výrobků z ovčí vlny
– výrobků pro děti a dětských matrací

Výběru doplňků bychom měli věnovat přinejmenším stejnou pozornost, jakou věnujeme výběru matrací, protože pro pohodlný a zdravý spánek, podobně jako matrace, musí i ony splňovat určitá kritéria, a to nejen zdravotní (antialergičnost, vzdušnost) a hygienická (pratelnost), ale v neposlední řadě i náročná estetická kritéria. Firma MATERASSO Slovakia, s. r. o. klade při výběru povrchových materiálů od renomovaných slovenských i zahraničních firem velký důraz na jejich složení a celkovou barevnou úpravu. Vhodným sladěním interiérové výzdoby bytu a moderním, svěžím vzhledem těchto doplňků chce vyhovět všem požadavkům zákazníků a tím přispět ke klidnému, ničím nerušenému spánku.

Facebook

Youtube